Masáže a pedikúra Jablonec nad Jizerou

"nebo v pohodlí Vašeho domova"

Lada Janoušková | +420 605 869 893

Depilace

Depilace teplým voskem

Depilace pomocí teplého vosku je velmi účinná depilační technika. Oproti depilaci pomocí epilátoru je tato metoda rychlejší, méně bolestivá a nedochází u ní k přetrhávání a zarůstání chloupků. Pokožka je méně podrážděná, chloupky postupně řídnou a zjemňují se. 

K depilaci a ošetření pokožky, používám vosky a speciální přípravky před a po depilaci značky ItalWax. Pokud má být depilace opravdu kvalitní, měla by být minimální délka chloupků 5 mm. V opačném případě by mohlo dojít k tomu, že se všechny chloupky na depilační pásky nezachytí, čímž nebude pokožka dokonale hladká. 

Doporučení

  • nechat před depilací chloupky narůst do délky 5 mm
  • pokud máte na nohách zarostlé chloupky a suchou pokožku, udělejte si před depilací peeling
  • před depilací nepoužívat tělové mléko nebo výživný krém
  • nepoužívat deodorant na podpaží
  • neopalovat se v den depilace na slunci ani v soláriu
  • nechodit po depilaci tentýž den do bazénu ani na koupaliště 

Bezprostředně po depilaci voskem není vhodné vystavit pokožku slunečním paprskům, chlorované vodě v bazénu ani nepoužívat mastný krém, make-up. Dopřejte jí alespoň 24 hodin na zklidnění. Odměnou vám bude hladká a zdravá pokožka bez chloupků. 

První depilace může být bolestivější. Při opakované depilaci pak chloupky rostou jemnější a dají se snadněji odstranit. Na další depilaci, jděte do salonu v době, kdy chloupky dorůstají do délky 5 mm. Interval návštěv je velmi individuální. Záleží na tom, jak rychle chloupky rostou.

Depilace pro muže

Drtivá většina mužů, kteří se rozhodli pro hladkou kůži po celém těle, volí žiletku nebo holicí strojek. Takovýto postup má však několik nevýhod, například velmi krátká trvanlivost, nebo špatná dostupnost zejména zádových partií, kdy muž potřebuje něčí asistenci.

Vhodnějším a trvalejším způsobem je depilace teplým voskem. Hladká pokožka po depilaci vydrží zhruba měsíc a pak je vhodné depilaci opakovat. Depilaci celého těla provádím mimo intimní partie.